هشدار خواهر رهبر کره شمالی به دولت بایدن

به گزارش وبلاگ فوتبال، خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی در اظهارنظرهایی که اولین اظهارنظرهای کشورش درخصوص دولت جو بایدن محسوب می گردد، از آمریکا و کره جنوبی از بابت برگزاری رزمایش نظامی مشترک انتقاد نموده و به آمریکا هشدار داد در صورتی که می خواهد چهار سال آینده خواب شب آرامی داشته باشد دست به تحریکات بیشتر نزند.

هشدار خواهر رهبر کره شمالی به دولت بایدن

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بیانیه کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی در حالی امروز سه شنبه انتشار یافت که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و لوید آستین، وزیر دفاع این کشور برای مذاکره با ژاپن و کره جنوبی، همپیمانان کشورشان، در مورد کره شمالی و دیگر مسائل منطقه ای به آسیا سفر کردند. آنها قرار است امروز در توکیو نشستهایی داشته باشند و سپس فردا با مقامات در شهر سئول مصاحبه داشته باشند.

کیم یو جونگ که یک مقام ارشد کشورش در زمینه مدیریت امور بین دو کره است، مطرح نمود، کره شمالی کنار گذاشتن یک توافق دوجانبه سال 2018 در زمینه کاستن از تنشهای نظامی و همچنین حذف یک واحد در حزب حاکم خود با عمر چند دهه که مسئول مدیریت ارتباطات بین دو کره بوده را در صورتی که دیگر مجبور به همکاری با کره جنوبی نباشد در نظر می گیرد.

او توضیح داد: چطور است که به رغم توافقات حاصل شده اقدامات مثبت به ویژه در زمینه دستور کار بین دو کره انقدر کم بوده اند در حالی که اقدامات تشدید نماینده روابط مبتنی بر دشمنی قدیمی پابرجا هستند.

او همچنین توضیح داد کره شمالی لغو دفتر مسئول مدیریت تورهای کره جنوبی به حوزه موسوم کوه الماس کره شمالی را در نظر دارد؛ تورهایی که سئول در سال 2008 بعد از تیراندازی مرگبار یک گارد کره شمالی به یک گردشگر کره جنوبی معلق کرد.

خواهر رهبر کره شمالی بیان داشت: ما رفتار و نگرش (کره جنوبی) را در نظر خواهیم داشت و اگر آنها تحریک آمیز تر شوند، میتوانیم تدابیر استثنایی اتخاذ کنیم.

او در ادامه بیانیه اش که در نشریه رسمی رودونگ سینمون انتشار یافت، بیان داشت: من همچنین میخواهم با استفاده از این فرصت به دولت جدید آمریکا که انقدر مشتاق به فرستادن بوی باروت از سمت اقیانوس به سرزمین ما است توصیه ای کنم. اگر آنها می خواهند چهار سال آینده خواب راحتی داشته باشند برایشان خوب است از دست زدن به کارهایی که از همان اول جلوی خواب راحت شان را می گیرد اجتناب نمایند.

کیم یو جونگ در عین حال بیان داشت: رزمایش جنگی و خصومت هرگز نمی توانند با مصاحبه و همکاری همراه شوند.

وی کره جنوبی را به خاطر توسل جستن به رزمایش های آب رفته، حالا که خودشان را در باتلاق بحران سیاسی، مالی و همه گیری می یابند تمسخر کرد.

وی اضافه کرد: تعامل بین دو کره که در سال 2018 بهبود یافته و کره جنوبی دنبالش بود، دوباره به آسانی حاصل نخواهد شد و کره شمالی بروز تحریکات بیشتر را رصد می نماید.

بو سئونگ چان، سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در این باره اظهار کرد، رزمایش های ترکیبی این کشور با آمریکا ماهیت دفاعی دارند و خواهان آن شد که کره شمالی نگرشی منعطف تر که برای باثبات کردن صلح در شبه جزیره کره سازنده باشد، نشان دهد. او گفت که ارتش کره جنوبی نشانه غیرعادی از فعالیت نظامی کره شمالی تشخیص نداده است.

منبع: فرارو

به "هشدار خواهر رهبر کره شمالی به دولت بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار خواهر رهبر کره شمالی به دولت بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید